Yenilenmiş Bir Windows XP, Windows 9 Yerine Tercih Edilebilir

Yenilenmiş Bir Windows XP, Windows 9 Yerine Tercih Edilebilir

Microsoft'un önümüzdeki günlerde yeni Windows versiyonu olacak olan Windows 9'u duyurmaya hazırlandığının söylentileri internette dolaşırken kullanıcıların bu konu hakkında ne düşündüğü de önemli bir konu. Hatırlanacağı üzere Windows 8 özünde büyük yenilikler taşıyor olsa da mevcut masaüstü ve dizüstü sistemler için başarılı olamamıştı. Özellikle dokunmatik ekrana sahip sistemlerde harikalar yaratan Windows 8, bu özelliğe sahip olmayan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çok pratik bir çözüm değildi. Metro arayüzünün klasik klavye ve fare ikilisi için başlat menüsüne göre biraz daha hantal olması bu durumun sebebiydi.

Windows 8'in Windows ile özdeşleşmiş başlat menüsü gibi bazı özelliklere de içerisinde yer vermemesi kullanım açısından kullanıcıları zorlamıştı ve bu sebepten ötürü birçok kullanıcı eski Wİndows versiyonlarına geri dönmüştü.

İşte bu nedenler kullanıcıların Windows 9'a tedirgin bir şekilde yaklaşmasına sebep oldu. Bütün bu sebepler bir araya getirildiğinde yenilenmiş bir Windows XP'nin kullanıcıların daha çok ilgisini çekebileceği iddia edilebilir. Yeni donanımları destekleyen ve 64 Bit, DirectX 12 gibi özelliklere sahip olan Windows XP Second Edition hem işletmeler, hem de ev kullanıcıları için mantıklı bir çözüm olabilir. Ayrıca birçok firma da halen Windows XP'ye bağlı olarak çalışan sistemlere sahip.

Microsoft'un Windows 9 ile birlikte başlat menüsünü geri getireceğinin söylentileri kulağımıza gelse de yine yenilenmiş bir Windows XP, Microsoft'a daha çok başarı kazandırabilir.

Microsoft: Windows 8 Kullanıcıları Windows 9'a Ücretsiz Geçiş Yapabilecek

YORUMLAR