Yenilenmiş Call of Duty: Modern Warfare Tek Başına Satılmayacak

Yenilenmiş Call of Duty: Modern Warfare Tek Başına Satılmayacak

Hatırlanacağı üzere Activision ve Infinity Ward birkaç gün önce popüler FPS oyunu serisi Call of Duty'nin yeni oyunu Call of Duty: Infinite Warfare'i resmi olarak duyurmuştu. Bu duyurunun ardından Activision yeni Call of Duty ile ilgili birkaç video paylaşmış, Call of Duty: Infinite Warfare'de yer alacak içeriklerin ipuçlarını vermişti. Bu videolardaki görüntülerde göze çarpan nokta uzayda geçen savaşlara yer verildiğiydi. Firmanın dün yayınladığı videoda ise bizi büyük bir sürpriz bekliyordu; genel olarak Call of Duty: Infinite Warfare'ın oynanış görüntülerini ve hikayesinden kesitleri içeren videonun sonunda serinin efsane oyunu Call of Duty: Modern Warfare'in yenilenmiş versiyonu yüzünü gösteriyordu ve Captain Price bize unutulmaz "Stay frosty" repliğiyle selam çakıyordu.

Yenilenmiş Call of Duty: Modern Warfare Ayrı Satılmayacak

Modern Warfare Remastered adını alan yenilenmiş versiyonun tek başına satılmayacağı Activision tarafından onaylandı. Yani oyuncular Modern Warfare Remastered'ı oynayabilmek için Call of Duty: Infinite Warfare'ın Legacy Edition adındaki ön sipariş paketini satın almak zorunda kalacaklar. Bunun yanında Legacy Pro ve Digital Deluxe paketleri de Call of Duty: Modern Warfare'ın yenilenmiş versiyonunu içerecekler. 

Oyun Severlerden Activision'a Tepki

Birçok oyuncu Call of Duty serisinin bilim kurgu ile tanışmasından sonra seriye soğumuş, "modern savaş" konseptini içeren Call of Duty oyunlarındaki keyfi alamadıklarından şikayet etmişlerdi. Serinin son oyunu da bilim kurgu alt yapısına sahip olduğundan ötürü birçok oyuncu yeni oyunu satın almamayı düşünüyordu. Fakat Call of Duty: Modern Warfare Remastered'a sahip olmak için yeni oyunu satın almanın gerekmesi Activision'un piyasa kurnazlığı olarak tanımlanabilir. Activision önceki dönemlerde de satış politikaları nedeniyle eleştiriler almaktaydı. Bu son satış politikası firmaya gösterilen tepkileri artırdı.

Call of Duty: Infinite Warfare Çıkış Tarihi ve İçeriği Güzel Bir Sürprizle Belli Oldu

YORUMLAR