Yenilenmiş Duke Nukem Oyununun Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Yenilenmiş Duke Nukem Oyununun Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Eğer siz de 90'lı yıllarda MS-DOS oyunlarıyla büyüdüyseniz Duke Nukem 3D'nin sizin için ayrı bir yeri vardır. Bilgisayarlarımız üzerinde oynadığımız ilk 3 boyutlu FPS oyunlarından olan Duke Nukem 3D içerdiği mizah ve heyecan dolu oynanışıyla çıktığı dönemde gönüllerimizi fethetmişti. Duke Nukem 3D'nin başarısı ardından konsollar için birkaç farklı Duke Nukem oyunu yayınlanmış, ardından 2002 yılında aksiyon - platform türündeki Duke Nukem: Manhattan Project oyunu çıkmıştı. Bu oyunun ardından Duke Nukem serisi uzun bir süre sessiz kalmış, oyun severler yeni bir Duke Nukem oyunu için heyecanla beklemeye başlamıştı. Geliştirilme süreci bir hayli çalkantılı geçen Duke Nukem Forever, 2011 yılında yayınlandığında ise sonuç hüsran olmuştu.

Fakat artık Duke Nukem babanın gerçek anlamda geri dönüş vakti gelmişti. Duke Nukem 3D çıkalı neredeyse 20 yıl oldu ve kısa bir süre önce yeni bir Duke Nukem oyunun yolda olduğuyla ilgili söylentiler ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde de resmi Duke Nukem internet sitesinde karşımıza çıkan geri sayım sayacı bu iddiaları güçlendiriyordu. Şimdi ise Reddit'te bu yeni Duke Nukem oyununun ekran görüntüleri paylaşıldı.

Sızdırılan bilgilere göre yeni oyunun adı Duke Nukem 3D: World Tour olacak. Duke Nukem 3D: World Tour aslında tam anlamıyla bir yeni oyun değil; bu oyun klasik Duke Nukem 3D'nin yenilenmiş hali olarak düşünülebilir. Fakat Duke Nukem 3D Remastered versiyonu içerisinde yeni içeriklere de yer veriyor. Oyun ile ilgili olarak ortaya atılan bir başka söylenti de Duke Nukem 3D: World Tour'da co-op ve deathmatch modlarının da yer alacağı.

Duke Nukem 3D: World Tour'a bakıldığında oyunda orijinal Duke Nukem 3D'deki grafik motorunun kullanıldığı görülüyor. Yani Duke Nukem 3D: World Tour retro tarza sadık kalacak. Eğer söylentiler doğruysa Duke Nukem 3D: World Tour önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulacak. Duke Nukem 3D: World Tour'un sızdırılan ekran görüntülerine bu galerimizden göz atabilirsiniz:

Oynarken Başkasına Yakalandığınızda Monitör Yaktırtan Hınzır Oyunlar

Günümüz Oyunlarının Atalarını Yakından Tanıyalım

YORUMLAR