Yerli FPS Oyunu Soldiers of The Universe Sahneye Çıkıyor

Yerli FPS Oyunu Soldiers of The Universe Sahneye Çıkıyor

Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ‘Hikâye Tabanlı First Person Shooter (FPS) Oyunu’ Soldiers of The Universe (SoTU), 14 – 17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda çok özel fiyatlarla oyunseverlerin beğenisine sunulacak.

GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’ 14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezl’nde başlıyor. Bu yıl 12. kez düzenlenecek olan GameX, birçok yerli ve yabancı dijital oyun markalarına ev sahipliği yapacak.

Dünyanın dört bir yanından katılım sağlanan GameX fuarının yıldızlarından bir tanesi de yerli FPS formatlı oyunu, ‘Soldier of The Universe’ olacak. Rocwise Entertaiment tarafından geliştirilen oyun, ülkemizdeki terörle mücadeleyi konu alıyor. Oyun içerisinde Cizre, Nusaybin, İstanbul gibi şehirler yer alıyor.

Global fiyatı 9,99 dolar olan Soldiers of The Universe’ün Türkiye’ye özel fiyatı 20 TL olarak belirlendi. Oyun, çıkış haftasında dünya çapında 7,49 dolardan piyasaya sürülürken Türkiye’ye özel olarak yüzde 25 indirimle 15 TL’den satılacak. GameX ziyaretçileri ise SoTU’ya, yalnızca fuara özel yüzde 50 indirimle 10 TL ödeyerek sahip olabilecekler.

SoTU’ya indirimle sahip olan oyunseverler, özel tasarım SoTU Mousepad’ine sahip olma şansını da yakalayacak. Ayrıca GameX 2017’de SoTU standını ziyaret ederek oyunu test edenler, öncelikle özel tasarım SoTU T-Shirt'ü ve posterinin yer aldığı pakete sahip olabilecek.

Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk “Hikâye Tabanlı First Person Shooter” oyunu olma özelliğine sahip Soldiers of The Universe’ün ekibi, hazırladıkları özel Türkçe videoyu da, oyunun YouTube kanalından yayınladı.

SoTU’nun global tanıtım videosu ise oyunun 14 Eylül’de Steam üzerinden satışa çıkmasıyla eş zamanlı olarak oyunseverlerin beğenisine sunulacak.

SoTU, Türkiye’nin Terörle Mücadelesini Konu Alıyor

SoTU’nun hikayesi, ana karakter Hakan’ın babasının şehit olduğu haberini alması üzerine yurtdışındaki görevini bırakarak Türkiye’ye dönüş yapmasıyla başlıyor.

Hakan, babasının da üyesi olduğu Akıncı Beyleri’nden babasının neden şehit olduğunu öğrendikten sonra yanındaki üç kahraman Türk askeri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğü için Cizre, Nusaybin ve İstanbul’da operasyonlar düzenleyip, Suriye’de gerçekleştirilen Cerablus ve El Bab operasyonlarında terör örgütlerine karşı savaşıyor.

Oyun tutkunlarının kaçırmaması gereken GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı, 14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezl’nde kapılarını açacak.

İşte Soldier of The Universe'ün özel Türkçe videosu:

Türkiye'nin Terörle Mücadelesi Bilgisayar Oyunu Oluyor!

Yerli Korku Oyunu Firewood Desteklerinizi Bekliyor

Yerli Oyun Korku Hastanesi Steam'de Yayınlandı

YORUMLAR