Yerli İşletim Sistemi Pisi Linux 1.2 Hazırlandı ve Yayınlandı

Yerli İşletim Sistemi Pisi Linux 1.2 Hazırlandı ve Yayınlandı

Pisi Linux takımı, ikinci kararlı sürümü Pisi Linux 1.2 ‘yi çıkardı. Bu sürüm 1.x serisinin son sürümü olacak ve Yıl sonunda Pisi Linux 2.0 gelecek.

Yoğun çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Pisi Linux 1.2 oldukça güçlü, kararlı, kullanımı rahat, güvenli ve bir o kadar da hızlı bir işletim sistemi olarak dikat çekiyor.

Pardus’u devam ettirmek amacıyla çalışmalar yürüten Anka takımı, Pisi Linux 1.2 ile birlikte Pardus’tan bağımsız bir işletim sistemi ortaya çıkarmış oldu. Linux kullanıcıları yeni Pisi Linux 1.2 sürümüyle beraber bazı önemli uygulamaların da güncellenmiş olduğunu fark edecekler. Bu uygulamalardan bazıları Linux Kernel: 3.19.8, KDE: 4.14.3, Mate: 1.8.0, Firefox: 38.0.5, LibreOffice: 4.3.5.1 ve GIMP: 2.8.14 olarak sıralanıyor.

Yeni sürüm 1.2 ile birlikte gelen 6000’den fazla paket var. Bu paketler Comar, Mudur, Yalı, Kaptan, Panda yazılım ve teknolojileri ile pekiştirilerek 2016’da gelecek olan Pisi Linux 2.0 için de bir temel oluşturuyorlar. Pisi Linux 2.0 sürümünün de 2015 yılının sonu veya 2016 yılının başında yayında olacağı söyleniyor.

Pisi Linux 1.2 kurulumu son derece kolay ve hemen sonuçlanabilen bir sistem izliyor. Böylelikle kullanıcıları karışık ayarlara boğmuyor ve bekletmiyor. Pisi Linux'u denemek istiyorsanız Pisilinux.org adresini ederek son sürümünü indirebilir, Wiki sayfasına bakarak kurulum bilgilerine ulaşabilir ve kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Linux Kullananlar İçin En Temel Uygulamalar

Pardus'un Yeni Sürümü Kurumsal 5 Hazır

YORUMLAR