Yerli Malı Instagram Kullanır mısınız?

Yerli Malı Instagram Kullanır mısınız?

Momentic, kullanıcı sayısını en hızlı artıran sosyal medya fotoğraf paylaşma aracı Instagram, genellikle Snapchat'ten kopyaladığı servislerle gündeme geldi.

Instagram belki de bir gün kendisine benzer bir uygulamanın daha kullanıcılara sunulacağını hiç düşünmemiş olmalı ama Türk yazılım geliştiricilerin Momentic isimli yazılımı özellikle Instagram'a çok benzeyen yeni bir uygulama geliştirmekten geri durmadılar.  

Yerli uygulama Momentic, hayatı hikayeleştirmeye yarayan, aslında temel olarak Instagram gibi davranışlar sergileyen bir görsel sosyal ağ olarak kullanıcılara sunuldu. Momentic, 2015 yılında geliştirilmiş bir fotoğraf paylaşım uygulaması.

Momentic isimli bu uygulama,ilk olarak iOS işletim sistemi için geliştirildi, daha sonra uygulama  Apple Watch ve Apple TV platformlarına da adapte edildi. Geliştiricilerinin kendi ifadelerine göre Momantic kullanım anlamında anlık içerik ve hikaye paylaşımı yapılan benzer yazılımlarla rekabet etmek için geliştirilmiş değil. Kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları farklı başlıklar altında kategorize edebilen Instagram'dan farklı 5 başlık altında oluşturulmuş paylaşım kategorileri ile farklı bir alt yapıya sahip.

İlk olarak iOS platformu için yayınlanmış olsa da Momentic'in Android sürümü de mevcut. iPhone’unuza indirip tüm sosyal ağ uygulamaları gibi ücretsiz üyeliğinizi oluşturarak fotoğraf paylaşımına başlayabildiğiniz uygulamada en fazla 7 fotoğrafınızı aktarabiliyor, Instagram’da olduğu gibi takip sistemi  de de kullanıyor.

YORUMLAR