Yerli Otomobil TOGG'da Alman Motoru Kullanılacak! İşte Açıklama

Yerli otomobil TOGG'da Alman motoru kullanılacağı açıklandı. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobil hakkında Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil'de Alman motoru kullanılacak. İşte Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklama.

TOGG CEO'sundan Yerli Otomobil Motoru Açıklaması

Gürcan Karakaş yerli otomobil motoru hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Motor konusu önemli. 400 kg batarya paketi ve bir ya da iki motor. Belki bazı modellerde daha da fazla. Burada bir toplamdan söz ediyoruz. Elektrik motoru, redüktörleri, bağlantıları. Bir bütün. Yapılabilir mi? Tabi iki yapılır. Ama Bosch bunu herkesten daha iyi yapıyor.

Bizim üretim ölçeğimizde yapmaktansa almak daha iyi. Biz birkaç yüz binlik üretimlerle başlamıyoruz ki! Birkaç binle başlıyoruz. Yükselecek ama başlangıçta binli rakamlar. Bu motoru üretmenin mantığı yok. Almak her açıdan daha verimli. Ha, sayılar artar üretmek daha iyi olur o ayrı mesele. Ama her şeyi de açık açık konuşamayız zaten bugünden. Sonuçta bu bir iş, Ticari meseleler var. Bugün Bosch’tan almak daha mantıklı."

Sizler yapılan açıklama hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlardan görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Yerli otomobil özellikleri hakkında videomuzu izleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR