Yerli Sanal Gerçeklik Oyunu Header Goal VR Yıl Sonunda Çıkıyor

Yerli Sanal Gerçeklik Oyunu Header Goal VR Yıl Sonunda Çıkıyor

Codemodeon'un geliştirdiği Header Goal VR, yıl sonunda Steam ve Oculus Store'da yerini alacak. Gerçekçi bir futbol simülasyonu özelliğini taşıyan oyun, gerek isim gerekse görünüş açısından Playstation VR'ın çıkaracağı HeadMaster'ı andırsa da, futbol aşıklarına bu deneyimi sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak yaşatma niyetini taşıyor.

Kendine özgü hikayesi, aşamalı geçişleri ve gerçekçi dinamikleriyle ön plana çıkan Header Goal VR, simülasyon dinamiklerine sahip, birinci kişinin gözünden oynanan, fizik tabanlı ve aksiyon dolu bir sanal gerçeklik oyunu. Hikaye tabanlı ilerleyişe sahip olan bu oyunda Axel Rix adındaki karakterin yerine geçiyorsunuz. Bir antrenman sahasında size atılan toplara kafa atarak karşınızdaki hedefleri vurmak asıl amacınız. Oyun içerisindeki her bölüm farklı ve eğlenceli bir kurguya sahip. Bölümlerde başarılı olmak ve yüksek skor elde etmek için hedeflere vuruş sıranız dahi önemli. Kendinizi Axel gibi hissetmenizi sağlayacak seslendirme ve etkileşime sahip bu oyunda farklı bir gerçekliğe adım atmış olacaksınız.

HTC Vive ve Oculus Rift'i Destekliyor!

Topa kafa vurmanın en eğlenceli halini yaşatan Header Goal VR’da vuruş açısı, topa temas noktası, hız ve kuvvet etmenlerinin varlığı ise sanal top ile maksimum gerçeklikte bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Header Goal VR HTC Vive ve Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüklerini destekliyor.

Yerli bir oyun geliştiricisi olan Codemodeon'un yeni oyunu hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki videodan trailer'ı da izlemeniz mümkün:

YORUMLAR