Yerli Üretim Fiat Egea HB, Çarpışma Testlerinde Başarısız Oldu

Yerli Üretim Fiat Egea HB, Çarpışma Testlerinde Başarısız Oldu

Ülkemizde üretilen ve tüm dünyaya ihraç edilen Fiat Egea HB, uluslararası çarpışma testlerine tabi tutuldu. Yoğun ilgiye maruz kalan araba bu testlerde beklenen başarıyı gösteremedi.

Tofaş fabrikalarında üretilen ve piyasaya sürüldüğü günden beri önemli satış rakamlarına ulaşan Fiat Egea ve Fiat Egea HB, ülkemizin ekonomisine 10 milyar dolar kazandıracak. 1 milyondan fazla üretilecek olan araçlardan Fiat Egea HB modeli geçtiğimiz günlerde Euro NCAP'e gönderildi. Burada çarpışma testlerine maruz kalan araba aldığı sonuçlarla hayal kırıklığı yarattı. Ülkemizde de yoğun bir ilgiye maruz kalan araba bu testlerden sınıfta kaldı diyebiliriz.

İki farklı teste tabi tutulan Fiat Egea HB, ilk olarak standart donanım ile test edildi. Bu testten 3 yıldız alan araç daha sonra güvenlik paketi eklenmiş olarak tekrar test edildi. İkinci testten de 4 yıldız alan araç, bu sonuçlarla da hayal kırıklığı yarattı. Sahiplerini kara kara düşündürmeye başlayan Fiat Egea HB, şu sıralar 50 bin ile 75 bin TL arasında satılıyor ve bu yüksek satış rakamlarına da oldukça kısa sürede ulaşmıştı. Bu test sonuçlarından sonra aracın gördüğü ilgi aynı şekilde devam eder mi tam olarak bilemiyoruz.

Yapılan ilk testin sonuçlarına buradan, ikinci testin sonuçlarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Intel Akıllı Arabalara Özel Ürettiği 2 Yeni İşlemcisini Duyurdu

Japonlar Tokyo Olimpiyatlarına Uçan Araba Yetiştirmeye Çalışıyorlar


YORUMLAR