Yerli Üretim Logosu Taşıyacak Otomobiller Belli Oldu

Yerli Üretim Logolu Otomobiller 1

Ticaret Bakanlığı’nın yeni yönetmeliğe göre artık tüketicilere yönelik mal satışlarında, ürünün ülkemizde üretildiğini göstermek üzere tüketicilerin dikkatini ilk bakışta çekecek nitelikte yerli üretim logoları yürürlüğe girdi.

Buna göre, üretimi Türkiye’de yapılan ürünlerin etiket, tarife ve fiyat listelerinde 'yerli üretim' logosunun kullanılması zorunlu hale getirildi.

'Yerli Üretim' logoları ilk kez otomotiv sektöründe de yerini aldı. Megane Sedan ve Clio HB modelleri artık bu logo ile satılacak. Bursa'daki OYAK Renault Fabrikaları'nda tamamen yerli operatörler tarafından üretilen bu iki model, Türkiye'de en çok tercih edilen ilk üç otomobile bakıldığında ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Yerli Üretim Logolu Otomobiller 2

Yılda 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesine sahip olan fabrika, 50 yıldan bu yana üretim yapıyor. 2017 yılında 18. binek + hafif ticari pazar lideri olan Oyak Renault, bu başarısını 2018 yılına da taşıyor.

OYAK Renault Fabrikaları'nda üretilen Megane Sedan hurda teşviki ile 91 bin 900TL (Joy 1.6 lt. 16V 115 bg. versiyonu) ve Clio HB de 79 bin 900TL'den (Joy 1.2 lt. 75 bg.) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yerli Üretim Logolu Otomobiller 3