Yerli Üretim Logosuna Sahip İlk Telefon Belli Oldu

Türkiye'nin en büyük akıllı telefon üretim fabrikasını kuran ve pek çok ülkede AR-GE çalıştırmalarını sürdüren General Mobile, en güçlü modeli GM 9 Pro ile bir ilke imza attı. Bundan böyle tüm GM 9 Pro'lar yerli üretim logosuna sahip olacak.

İstanbul İkitelli ilçesinde yıllık olarak ortalama 2,5 milyon telefon üretebilme kapasitesine sahip fabrikasını açan ve geçtiğimiz haftalarda yeni GM 9 Pro'yu duyuran General Mobile, yerli üretim logolu telefonuyla raflardaki yerini almaya başlıyor. Başta GM 9 Pro olmak üzere diğer akıllı cihazlarına logo yerleştirecek olan şirketin yerlileşmeye önem verdiğini söyleyebiliriz.

33 ülkede faaliyet gösteren inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile kısa sürede başarıya ulaşan General Mobile'ın tüm vergiler dahil satış fiyatını da telefon ambalajına yerleştireceği öğrenildi. Böylelikle daha rekabetli bir fiyat politikası izleyerek telefonlarına ilgi çekmek isteyen General Mobile'ın GM 9 Pro için 2899 TL istediğini belirtmek gerekiyor.

Artan döviz kuruna rağmen herhangi bir fiyat güncellemesinde bulunmayan General Mobile'ın eleştirilere maruz kaldığını söylemek mümkün. Snapdragon 660 yonga setine ve 4GB RAM'e sahip olan GM 9 Pro için bu fiyatı beğenmeyen kullanıcılar, yine de yerli üretime destek çıkmayı ihmal etmiyor.

Eğer General Mobile'ın yeni fabrikasını merak ediyorsanız, tüm detaylarıyla aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.