Yerli Ürünlerde Kullanılacak Logo Belli Oldu! İşte Yerli Üretim Logosu

Yerli üretim logosu ruhsar pekcan

Yerli üretim ürünlerde kullanılacak olan ve merakla beklenen logo bugün itibarıyla tanıtıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı kapsamında yeni logoyu ortaya çıkardı.

Yerli üretim logosu

Son günlerde Türkiye’de artan yerli üretim duyarlılığını desteklemek adına harekete geçen Ticaret Bakanlığı, dün itibarıyla fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayınlamıştı. Yeni yönetmelikle birlikte yerli üretim ürünlerde logo kullanılmasını zorunlu kılan bakanlık, yapılan toplantıyla yeni logoyu tanıttı. Ticaret Bakanı Pekcan, “Genelde tüketicinin raflardaki ürünlerle ilgili şikâyetlerini aldık. Bunun üzerine etiketlerde yeni dönem başlattık” ifadesinde bulundu. Ruhsar Pekcan'ın konuşmasından notlar şöyle oldu:

  • Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacaktır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir.
  • Türkiye'de istihdam yapan, Yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye'deki alın terimizin payı vardır. Onlar da aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.