Yerli Yazılıma ve Geliştiricilere Büyük Destek!

Tamindir yerli üretim logosu

Yerli yazılımcılara destek vizyonumuzu bir adım daha ileri götürmek adına, önemli bir karar aldık. Kurulduğumuz günden bu yana yerli yazılım, uygulama ve oyun geliştiricilerinin yanında olma fikrimizi sürdürerek, yerli üretim logosunu aktif olarak kullanmaya başladık. Tamindir.com olarak Türk geliştiricilerin ön plana çıkmasını sağlamak adına başlattığımız kampanyaya, tüm yerli geliştiricilerin katılımını bekliyoruz.

3 Ekim 2018 tarihinde kullanımı zorunlu hale getirilen ve marketlerdeki etiketlere yönelik olan Yerli Üretim Logosu uygulamasının daha geniş bir farkındalık yaratması adına inisiyatif aldık. Türk yazılım, uygulama ve oyun geliştiricilerinin de farkındalık yaratması gerektiğine inanarak, içerik sayfalarımızda Türk geliştiriciler tarafından üretilen tüm uygulamalar için Yerli Üretim Logosu kullanma karar verdik.

Önümüzdeki iki hafta içerisinde aşağıdaki iletişim adreslerinden bizlere ulaşan yerli geliştiricilerin ürünlerinin, ücretsiz olarak listeleneceğinin müjdesini veriyoruz. Tamindir.com’da yer almak isteyen geliştiriciler, bizlere elektronik posta adreslerinden ulaşabilirler. Tamindir.com COO’su Emrah Kara ise konuyla ilgili şunları söyledi:

Tamindir.com olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana sürdürdüğümüz hassasiyetimizi devam ettirerek, yerli geliştiricilere olan desteğimizi sürdürüyoruz. Türkiye’de yazılım, uygulama ve oyun geliştirenlerin, yeteri kadar bilinmediği ya da ön plana çıkmadığı görüşünde olmamız sebebiyle yerli üretim logosunu kullanmaya başladık. Böylece yerli yazılımcılara destek olmak ve aksiyon alanlarını genişletmek için yeni bir farkındalık yaratmak istedik. 14 yıllık deneyimlerimiz ve sahip olduğumuz vizyon çerçevesinde bu topraklardan yeşeren uygulamalara dikkat çekmek için yerli üretim logosunu kullanacağız.

tamindir.com yerli üretim logosu

Uygulamalarını Tamindir.com’da Ücretsiz Olarak Listelemek İsteyen Yerli Geliştiriciler Ne Yapmalı?

Türkiye’nin en büyük indirme platformu Tamindir.com üzerinde içeriklerini Yerli Üretim Logosu ile birlikte ücretsiz olarak listelemek isteyen yerli geliştiricilerin, önümüzdeki iki haftalık süreçte geliştirdikleri yazılım, uygulama veya oyun ile ilgili aşağıda yer alan bilgileri [email protected] e-posta adresi aracılığıyla site editörlerinin onayına göndermeleri gerekiyor.

  • Uygulama Adı:
  • Uygulama Kısa Açıklaması (Tek Cümle):
  • Uygulama Açıklaması (Minimum 100 Kelime):
  • Uygulama Logosu (Minimum 200x200 piksel):
  • Uygulama Ekran Görüntüler (Minimum 3 adet):
  • Uygulama İndirme Bağlantısı:
  • Geliştirici Adı:
  • Geliştirici Web Sitesi:

Halihazırda Listelenmiş Uygulamalarına Yerli Üretim Logosu Eklemek İsteyen Yerli Geliştiriciler Ne Yapmalı?

Tamindir.com üzerinde daha önceden listelenmiş olan yazılım, uygulama veya oyun içeriklerine “Yerli Üretim Logosu” ekleyerek farkındalık yaratmak isteyen yerli geliştiricilerin de [email protected] e-posta adresi ile resmi geliştirici e-posta adresleri aracılığıyla iletişime geçerek konu hakkındaki taleplerini web sitesi editörlerine iletmeleri gerekiyor.

YORUMLAR