Yılda 11 Milyon Dolar Kazanan Çocuk YouTuber’dan Yeni Proje

Çocuk YouTuber Ryan Yeni Projesini Açıkladı 1

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, günümüzde adeta bir para kazanma aracı haline geldi. YouTuber olarak adlandırılan kişiler, platformun özel içerik üreticilerine verdiği reklam payı sayesinde milyonlarca dolar kazanabiliyor.

YouTuber’lığın en ilginç örneklerinden birisi de yıllık kazancı 11 milyon dolar olan 7 yaşındaki bir çocuk YouTuber. Ryan adlı bu çocuk, YouTube üzerindeki Ryan ToysReview isimli kanalında 16 milyondan fazla takipçiye sahip. Kanalına devamlı olarak oyuncak değerlendirmesi yaptığı videolar yükleyen Ryan, bu sayede şimdiden bir fenomen haline geldi ve kanalından her yıl 11 milyon dolar kazanıyor.

Ryan’ın şimdiye dek, dünyaca ünlü oyuncak markası Toys R Us ile milyon dolarlık anlaşmaları bulunuyordu. Wallmart'ın Toys R Us’ı satın alması sonrasında da Ryan’ın anlaşmaları devam etmişti. Hatta öyle ki Wallmart, geçtiğimiz aylardan beri Ryan's World Toys (Ryan'ın Dünyası Oyuncakları) serisiyle inanılmaz bir satış başarısı yakaladı.

Henüz sadece 7 yaşında olan milyoner YouTuber, yeni projesini milyonlarca takipçisiyle paylaştı. Ryan paylaşımında, Wallmart ortaklığında kendi yüzünün oyuncak olacağı yeni bir girişime adım atmaya hazırlandığını söyledi. Buna göre Wallmart, yakın bir zamanda Ryan'ın model alındığı oyuncaklar üretmeye başlayacak.

Çocuk YouTuber Ryan Yeni Projesini Açıkladı 2

Peki Ryan Bu Yaşında Nasıl Milyoner Oldu?

Oyuncaklara çok meraklı olan Ryan’ın bu hobisi ailesini harekete geçirdi. Ryan’ın anne ve babası, 2015 yılında Ryan henüz 4 yaşındayken Ryan ToysReview isimli bir YouTube kanalı açtı.

Ryan ToysReview kanalına belirli aralıklarla Ryan’ın yeni oyuncaklarını değerlendirdiği videolar yüklemeye başlayan anne ve babası, kanalın gittikçe popüler olmaya başlamasıyla videoların sayısını ve sıklığını artırdı. Şu anda 1. sınıfa giden Ryan, geçen 3 yılda bir YouTube fenomeni haline geldi ve hobisini paraya çevirmeyi başardı.

3 yıldır yayın yapan Ryan ToysReview kanalı, neredeyse her gün bir oyuncak değerlendirme videosu yayınlıyor. 16 milyondan fazla takipçisi olan kanal sayesinde Ryan, sadece reklam gelirlerinden aylık yaklaşık 1 milyon dolar kazanıyor. Kanalda artık oyuncakların yanı sıra çocuklara yönelik gıda ve diğer çeşitli ürünler de sergileniyor.