Yılsonunda Samsung'dan Çift Kameralı Bir Telefon Geliyor

Yılsonunda Samsung'dan Çift Kameralı Bir Telefon Geliyor

Samsung’un 2015 yılında akıllı telefon serilerinde kamera özelliklerini yükselttiği hepimizce malum. Yılsonunda Samsung’un yeni bir sürprizi daha var.

Kameralarının kalite çıtasını yükseltmeye çalışan Samsung’un yılsonuna doğru çift kameralı yeni bir telefon çıkaracağı söyleniyor.

Güney Kore’nin teknoloji haberleri web sitesi ET News’un verdiği habere göre, Samsung hali hazırda çift kameralı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu cihazın 2016’dan önce bitmesi ve piyasaya çıkması bekleniyor. ET News haberinde Samsung’un piyasa araştırmaları yaparak kullanıcıların beklentilerine göre yeni bir kamera sistemi geliştirdiği de belirtiliyor.

Dual Camera sistemleri 2014 yılından beridir mevcut. HTC One M8 bu modayı başlatan akıllı cihazlardan biri olmuştu. İkinci kamera belli efektlerin fotoğraflara işlenebilmesini sağlıyordu. Bildiğiniz gibi en son tanıtılan LG V10’da çift ön kamera taşıyor.

Öte yandan Apple’ın da bir süredir iPhone 7 için çift kamera özelliği taşımasını hedeflediği konuşuluyordu. Ancak bu Apple tarafından doğrulanmamıştı. Aynı durum Samsung için de geçerli. Samsung’un yılsonunda çift kameralı telefon çıkaracağı haberi henüz şirket tarafından doğrulanmış değil. 

LG V10 Çift Ekranı veKamerasıyla Dikkat Çekecek

Samsung Galaxy S4 ÇiftÇekim Özelliği Rehberi

YORUMLAR