Yo Yeni Özellikleriyle Dikkatleri Üzerine Çekti

Yo Yeni Özellikleriyle Dikkatleri Üzerine Çekti

Kısa bir süre önce minimalist bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkan Yo uygulaması yepyeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Klasik mesajlaşma uygulamalarının tersine son derece orijinal fakat bir o kadar da kısıtlı haberleşme seçenekleri sunan Yo artık daha geniş limitlere sahip.

Güncellemeden önce uygulama ile sadece „Yo“ sözcüğüyle haberleşmek mümkündü. Kullanıcılar „evden çıkıyorum“, „eve vardım“, „beş dakikaya oradayım“ gibi cümleler yerine tek bir „Yo“ göndererek haberleşiyordu ve bu durum bir noktada kısıtlayıcı bir etki yaratıyordu. Aslına baktığımızda gerçekten farklı ve orijinal bir fikir. En nihayetinde artık neredeyse sesli harfler olmadan haberleişlen bir dünyada yaşıyoruz. „Glyrm“ yazmak yerine Yo göndermek çok daha eğlenceli değil mi?

Güncellemeden sonra artık bu uygulamayı kullananlar kendilerine özel profil yaratma şansına sahip oldular. Bu özellik ile birlikte artık Yo tamamen bir sosyal medya platformu gibi işliyor. Buna ek olarak hoşunuza giden bir internet sayfasının linkini arkadaşlarınıza Yo’layabilir ve popüler hashtag’lere göz atabilirsiniz.

Pek fazla bir şey sunmayan bir uygulamaya getirilen bu özellikler devrimsel bir nitelik yaratmasa da kesinlikle Yo deneyimini bir adım ileriye taşıyacaktır.

YORUMLAR