Yoğun Eleştiri Alan Ass Hunter Günler Sonra Google Play'den Kaldırıldı!

Yoğun Eleştiri Alan Ass Hunter Günler Sonra Google Play'den Kaldırıldı!

Google'ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android'in uygulama mağazası son zamanlarda oldukça hareketliydi. Bir yapımcı tarafından yayınlanan gey vurma oyunu aldığı yoğun eleştirilerden sonra mağazadan kaldırıldı.

Mağazayı karıştıran oyun Ass Hunter, ismini taşıyor. Yapımcıya göre  gey vurma oyunu olarak adlandırılıyor. Aslında slagonuyla ilgi çeken bu oyun içeriğiyle o kadar iyi bir izlenim vermiyor.  "Oynayın ve gey olmayın" slagonuyla reklam yapmaya başlayan oyunun asıl amacı gey karakterleri vurarak puan kazanmak. Size doğru gelen bu karakterleri vuramadığınız zaman kötü bir manzara ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

5 Kasım 2014'te Google Play'e yüklenen bu oyun yaklaşık 20 gün boyunca kullanımda kaldı. Ücretsiz olarak dağıtılmasından dolayı kısa sürede 10.000'den fazla indirildi ve 200'den fazla beş yıldız aldı. Bunun yanında yapılan yüzlerce yorum var ve hepsi de birbirinden farklı.

Oyunun kaldırılma aşamadı ise Twitter'dan başladı. Twitter üzerinden gruplaşan bazı insanlar "gey vurma" oyununa karşı çıktı ve Google'a seslerini duyurarak bu uygulamayı mağazadan kaldırttı. Google ise kaldırma sebebini şiddet ve saldırganlık olarak açıkladı.  Oyun mağazadan kaldırılmış olsa bile bazı siteler tarafından hala dağıtılmaya devam ediliyor. Eğer bu oyunu oynamak isterseniz –ki tavsiye etmiyoruz- .apk uzantısıyla birlikte internette bulabilirsiniz.

Telefonlarımızda Oynadığımız Oyunlar Yapımcısına Ne Kazandırıyor?

Humble Bundle Paketiyle 8 Dolara 10 Mobil Oyun Fırsatı 

YORUMLAR