Yoksa Apple Bir Drone mu Üretiyor?

Yoksa Apple Bir Drone mu Üretiyor?

Elektrikli araba projesiyle başı son derece meşgul olan Apple, aradan bir de drone çıkarabilir mi? Bunun cevabını vermek, söz konusu Apple olunca çok zor. Ama bir umut olabilir.Apple’ın en büyük hayallerinden biri evimizde, cebimizde ve ofislerimizde kendi ürünlerini görmek. Bunun için bir elektrikli araba projesiyle çıtayı yükselttiğini söyleyebiliriz. Peki ya drone? Apple bir drone üretiyor olabilir mi?

Cevabımız hayır. Ancak bu durum yaratıcı insanların Apple için ürünler tasarlamasına bir engel teşkil etmiyor. Eric Huisman adında bir mucit şimdilik kağıt üzerinde bir iDrone tasarladı. Tasarımlarını da internet üzerinden paylaştı.

Huisman’ın Apple iDrone’u, dört adet kaliteli kamera taşıyor. Yerden kumanda edildiğinde 360 derece ile 180 derecelik açılar arasında 4K kalitesinde farklı çekimler yapabilmek üzere tasarlanmış. iDrone 2001 model G3 Mac makinelerde kullanılan yumuşak çizgileri ve renkleri tasarımında kullanarak modern nostalji yaratmayı amaçlamış. Tasarım oldukça yumuşak ve aerodinamik olarak hiç bir kusuru bulunmuyor.

 Apple Huisman'ın tasarımını görür mü, görürse ilgilenir mi bilinmez. Ancak Apple ürünleri hakkında binlerce konsept tasarım olduğunu da unutmamak lazım. 

iPhone 7 İçin En Uçuk 2 Tasarım, Biri Gerçeği Yansıtıyor Olabilir mi?

Google İlk Dükkanını Londra’da Açtı, Vitrinine de Doodle Koydu

Apple'dan Internet TV Geliyor

YORUMLAR