Yoksa Apple iPhone 8, Samsung Galaxy S7’den mi İlham Alacak?

Yoksa Apple iPhone 8, Samsung Galaxy S7’den mi İlham Alacak?

iPhone hakkında kehanetleriyle ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun iPhone 8 hakkında son kehanetleri yine internet üzerinde haber oldu. Kuo’nun ön görülerine göre, 2017 dahil olmak üzere bundan sonra çıkacak olan tüm iPhone modellerinin arkaları cam ile kaplı olacak.

Ming-Chi Kuo yeni ön görüleri, Samsung Galaxy Note 7 faciasının arkasından Samsung amiral gemisi görevini üstlenen Galaxy S7’lerin özelliklerinden bazılarının iPhone 8’lerde görülebileceğini de işaret ediyor. Telefon kasasının arkasının cam ile kaplı olması, eğimli ekran olasılığı gibi bazı detayların iPhone 8 modellerinde kullanılacağı olasılığı, telefonların Galaxy S7’yi bire bir taklit etmese de tasarım olarak biraz esinleneceği ortaya çıkıyor.

Dış görünümden ziyade iPhone 8 modellerin kablosuz şarj özelliklerinin de Samsung Galaxy S7’den esinlenebileceği iddiası da gündemde. Ming-Chi Kuo iPhone 8 modellerin şarj olabilmesi için bir yerle bağlı kalmaması gibi bir özelliğin Apple tarafından benimsendiğini de iddia ediyor. Analist Kuo, Foxconn ve Pegatron bu konuda çalışmalarına devam ettiklerine de dikkat çekiyor.

Bir taraftan da OLED ekran kullanımının 2017’den itibaren iPhone 8 ve sonrası modellerde bir standart olacağı da internette yayılan dedikodular arasında. 2017’nin Apple iPhone ürün bandının 10’uncu yılı olması nedeniyle beklentiler oldukça yüksek. Peki, Apple rakibinden estetik ve teknik özellikleri makyajlayarak tekrar edecek olursa marka değerini bu nasıl etkiler, bu da farklı bir sorun tabi.

Ancak bunların hepsi henüz birer dedikodu. Gerçek iPhone 8 özelliklerine ulaşabilmemiz daha vakit alacak gibi görünüyor.

 Göz Kamaştıran iPhone 8 Tasarımı

iPhone 8 Cam Kasa ve Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olacak

Phone 8 için Kavisli ve Çerçevesiz Ekran İddiası

YORUMLAR