YotaPhone 2 Ön Siparişe Açıldı

YotaPhone 2 Ön Siparişe Açıldı

IndieGoGo üzerinde başlatılan bir proje ile tanıştığımız çift ekranlı YotaPhone'dan sonra şimdi de YotaPhone 2 Amerika'da ön siparişe başladı. Yine IndieGoGo üzerinden düzenlenen bir proje ile hayata geçirilecek olan YotaPhone 2 almak için Amerika'dan ön sipariş verebiliyorsunuz.

Daha önce çift tarafı da ekranlı olan YotaPhone'ları görmediyseniz tanışmak için güzel bir fırsat. Hem ön yüzünden hem de arka yüzünde ekrana sahip olan YotaPhone 2, oldukça kullanışlı ve fonksiyon bir akıllı telefon. Ön yüzündeki standart ve normal ekranı üzerinde internet erişimi, oyun, uygulama ve diğer işlemlerinizi yapabiliyorken, arka yüzündeki e-ink'li ekran üzerinden kitap okuyabilir, sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilir ya da haber uygulamaları ile en güncel haberleri okuyabilirsiniz.

Bir akıllı telefon üzerinde çift olduğunu düşünmeniz bile şarj durumunu merak etmenize yeterli oluyor. Arka ekranı ön ekranı ile aynı olmadığı için ve e-kitap okumaya müsait bir ekran olduğu için çok fazla pil kullanımı yapmıyor. Bu nedenle cihazda aşırı pil tüketimi de olmuyor.

5 inç'lik AMOLED ekran bulunan YotaPhone 2, 1920 x 1080 çözünürlük ve 442 ppi değeri ile kaliteli ve canlı bir ekrana sahip. 4 Çekirdekli 2.2 GHz Snapdragon 801 işlemcisi bulunan cihazda 2500 mAh batarya ile geliyor. Arkasında bulunan ekran ise 4.7 inç büyüklüğünde ve 960 x 540 çözünürlük desteği ile birlikte 235 ppi'lık özelliklere sahip.

600 Dolar civarında bir fiyata sahip olan YotaPhone şu an için sadece Amerika'dan satın alınabiliyor. Fakat ilerleyen süreçte herkesin YotaPhone siparişi verebilceğini düşünüyorum.

Gelecekteki Firefox OS Cihazlar Kalite Odaklı Üretilecek

YORUMLAR