Youtube, 360 Derecelik Canlı Yayınlar Yapmaya Hazırlanıyor

Youtube, 360 Derecelik Canlı Yayınlar Yapmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan video platformu Youtube, 360 derece canlı video yayını yapabilmek için çalışmalarına başladı.

Google tarafından geliştirilen 360 derece video özelliği Youtube'un son dönemde yapmış olduğu en büyük yeniliklerinden birisi. Kullanıcılarına zaten uzun bir süredir 360 derece açıya sahip video yüklemeye izin veren dev video platformu, bu özelliğini ilerleyen günlerde bir hayli genişletmeyi planlıyor.

Youtube üzerinden anlık olarak binlerce canlı yayın yapılıyor ve bunların hepsi sadece tek bir açıdan çekilmiş kameralara ait. Önümüzdeki haftalarda tanıtılmasını beklenen 360 derece video çekebilen yeni kameralarla birlikte Youtube'da test yayını yapmaya başlayacak. Çünkü normal kameralar ile 360 derecede video yayını yapabilmek imkansız. Youtube'un test yayınlarına kesin olarak ne zaman başlayacağını bilmiyoruz ama ilerleyen günlerde Google'ın 360 derece video teknolojisi konusunda yeni çalışmaların olacağı da söyleniyor.

BuzzFeed'in haberine göre Youtube'un altyapısının geliştirilmesiyle birlikte kullanıcılar tarafından 360 derece videoların izlenme rekoru kırması bekleniyor. Eğer gerçekten 360 derece canlı yayın kameraları yaygınlaşmayı başarıysa bizleri oldukça keyifli programlar bekliyor olacak.

İnterneti Kötü Olanlara YouTube'dan Süper İki Özellik Geliyor!

YouTube Yıldızı PewDiePie Kendi Video Kanalını Açıyor

YORUMLAR