YouTube, Android Kullanıcılarını Darlamaya Başlayacak

YouTube, Android Kullanıcılarını Darlamaya Başlayacak

Dünya'nın en büyük video platform YouTube'un Android uygulaması güncellenerek yeni özellikler kazandı. Pek çok kullanıcının canını sıkacak gibi duran yeni özellik ile birlikte YouTube Android uygulaması, kullanıcılara önerilen videoları bildirim olarak göndermeye başlıyor.

Gün boyuncaladığımız bildirim sayısı zaten oldukça fazlayken YouTube'un da bu hengameye karışması hem güzel hem de can sıkıcı olabilir. YouTube'u sıkı sıkıya takip ediyorsanız ve önerilen videoları izlemek hoşunuza gidiyorsa bu özellik sizin için oldukça yararlı olabilir. Fakat artık bildirimlerden yılmış olan kullanıcılar için tam bir eziyet olabilir.

Önerilen videoların bildirim olarak gelmesi kullanıcıdan kullacıya göre farklı faydalar sağlayacak bir özellik ama dilerseniz bu özelliği pasif edip kullanmayabiliyorsunuz. Güncelleme ile birlikte gelecek olan özellik standart açık olacak ve bu sayede YouTube, mobil üzerinden belirli bir süre ya da uzun süreli olarak daha fazla kullanıcıya erişmiş olacak.

Son zamanlarda eski gelişim hızını koruyamayan YouTube'un kullanıcıları üzerinde bu tür bir baskı oluşturması ne kadar normal bilinmez ama sırf bu özellik yüzünden kapatmakla uğraşmayarak uygulamayı kaldırmak isteyenler bile olacaktır. Tabi aynı zamanda bu özellik sayesinde YouTube'u çok sevdiğini farkeden kullanıcılar da olacak.

Şu an için sadece Android'e gelecek olan özelliğin ilerleyen süreçte diğer platformlarda da gelmesi bekleniyor.

YouTube'un bildirim ile videolar önermesi hoşunuza gider mi?

YORUMLAR