YouTube Artık 2012 Modelden Eski Cihazları Desteklemeyecek

YouTube Artık 2012 Modelden Eski Cihazları Desteklemeyecek

YouTube çok yakında uygulama arayüzünde değişikliğe gideceğine dair bir bildiri yayınladı. Buraya kadar her şey normal. Ancak bildiri de artık eski cihazların desteklenmeyeceği ibaresi dikkat çekici.

Kullanıcılara açık olarak yayınlanan bildiri, YouTube’un şu anda kullandığı API’nin değişeceğini haber veriyor. Ancak bildiri, 2012 ve öncesi cihazlara verilecek olan YouTube desteğinin dereceli olarak kaldırılacağını da söylüyor. Bu cihazlar arasında Google TV, Blu-ray oynatıcıları, Sony TV’ler ve iOS kullanan birçok 2012 yılı öncesi model cihaz var.

Sözü geçen cihazlar YouTube’un yapacağı güncellemeyi hem göremeyecekler, hem de eski sürümü güncelleyemedikleri için var olan uygulama çalışmayacak. 2012 yılı öncesi modele sahip akıllı cihazlar kısaca YouTube servislerinden mahrum olacaklar.

Aınan kararı desteklemek için YouTube yeni API’nin bir çok özel fonksiyon içerdiğini, yapılan bu köklü değişikliğin bazı cihazları liste dışında kalmasını zorunlu kıldığını beyan etti. YouTube 2013 ve sonrası modeller için bir sıkıntı olmayacağını, API’nin bu cihazlarda sıkıntısız çalışabileceğini de bildirisinde belirtiyor.  

2012 yılından eski ve YouTube çalıştıramayacak cihazlar şöyle kategorilendiriliyor: SONT TV’ler, Blu-ray oynatıcıları, Panasonic TV’ler, ve 2012 ve öncesi tüm iOS cihazlar. 2012’yılından eski model iOS kullanan iPhone, iPod Touch ve iPad kullanıcıları m.youtube.com adresine giderek YouTube videolarını tarayıcıdan izleyebilecekler.

YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

YouTube 4K Görüntü Kalitesinde Video Örnekleri Yayınladı

YORUMLAR