Youtube Autoplay Özelliği Android'e Geldi

Youtube Autoplay Özelliği Android'e Geldi

Ünlü video izleme platformu Youtube için sürekli yenilikler yapılmaya devam ediliyor. Bunlardan sonuncusu ise sessiz sedasız Android sürümüne eklenen autoplay özelliği oldu.

Uzun bir süredir Youtube’un bilgisayar sürümünde kullanılabilen autoplay ya da otomatik oynatma seçeneği, zaman zaman çok sevilen, zaman zamansa çok rahatsız eden özelliklerden bir tanesi. Yukarıda yer alan fotoğrafta da gördüğünüz gibi küçük bir buton yardımıyla aktif edilen özellik sayesinde; izlediğiniz video biter bitmez, onunla alakalı olan ya da benzeri diğer video oynamaya başlıyor.

Müzik dinlemek istediğinizde tadından yenmez bir özellik haline gelebilen otomatik oynatma, başka zamanlarda ise gerçekten sinir bozucu hale gelebiliyor. Youtube kullanıcılarının uzun süredir aşina olduğu bu özellik ise bugünden itibaren Android sürümünde kullanılabilir hale getirildi. İzlediğiniz videonun altında yer alan videolar sekmesinin hemen üzerinde görebileceğiniz otomatik oynatma butonu, tuşu sağ tarafa çekilmesiyle kapatılıp açılabiliyor. Açık olduğunda ise bilgisayar sürümünde olduğu gibi otomatik video oynatma işine yarıyor. 

Youtube'un Tasarımı Değişiyor. Yeni Tasarımı Herkesten Önce Denemek İster misiniz?

YouTube'un Televizyonları Çileden Çıkaran Özelliği Açıklandı

YouTube'da 360 Derece Canlı Video Akışı ve 3B Ses Devrimi

YORUMLAR