Youtube Aylık Ziyaretçi Sayısı 1 Milyara Ulaştı

Youtube Aylık Ziyaretçi Sayısı 1 Milyara Ulaştı

İnternet ve video izlemek kelimelerini zihnimizde birleştirdiğimiz zaman birçoğumuzun aklına ilk gelen şey büyük bir ihtimalle Youtube olacaktır. İnternet aleminin en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer alan Youtube'un kendi içerisinde ne kadar uçsuz bucaksız bir platform olduğunun herkes eminim ki farkındadır.

Peki bu farkındalık altında Youtube'un aylık kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabını geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan bir açıklamayla duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Youtube'un tarihinde ilk kez aylık bir milyar tekil ziyaretçi sayısına ulaşmayı başardığı belirtildi. Bu da neredeyse internet kullanan iki kullanıcıdan birinin Youtube'u ziyaret ettiğini gösteriyor ki gerçekten çok etkileyici bir istatistik olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

İlginç olan şey ise geçtiğimiz yıl içerisinde aylık 800 milyon gibi bir tekil kullanıcı sayısına sahip olan 8 yaşında bir sitenin bu kadar hızlı büyümeye devam ederek bir yıl içerisinde kullanıcı sayısını yüzde 25 arttırması ve aylık bir milyar tekil kullanıcı rakamını yakalaması. Bu noktada Google ve Youtube ekiplerini gerçekten takdir etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Google Not Alma Servisi Keep'i Duyurdu

YORUMLAR