Youtube Bazı Videoları İzlemeyi Paralı Yapabilir

Youtube Bazı Videoları İzlemeyi Paralı Yapabilir

Google'ın video yükleme ve izleme servisi Youtube sayesinde insanlar geçimlerini sağlayabiliyordu. Bu gelirler ise reklam gelirlerinden elde edilmekteydi. Youtube, reklamları daha çok insanın seyretmesi için çalışmalar yürütmekteydi ve bu yolla reklam verenlerin daha fazla para ödemesini sağlamayı hedefliyordu. Bunun için de kullanıcı verilerini analiz ederek daha alakalı reklamlar görüntülemeyi mümkün kılmıştı.

Sonuç olarak bu çalışmalar Youtube için ciddi bir reklam geliri artışına sebep olmuştu. Fakat AdAge adlı bir kaynağa göre Youtube yeni bir sistem üzerinde çalışmakta. Bu sistem kullanıcıların bazı kaynakların videolarını seyretmek için aylık üyelik ücreti ödemesini gerektirmekte. AdAge'ye göre Youtube şu an bu sistemi bir miktar video yapımcısıyla birlikte test etmekte.

İddialara göre bu üyelik Youtube üzerindeki Premium kanallar üzerinden gerçekleşecek ve aylık 1$ ile 5$ arasında değişen ücretlere sahip olacak. Bunun haricinde tek seferlik canlı yayınlar, konserler gibi etkinlikler etkinlik başına ücretlendirmeye sahip olabilme potansiyeline sahip.

Google ve Youtube konu hakkında net bir bilgi vermiş olmasa da durumu henüz yalanlamış değil. Hatta Google şu açıklamayı yapıyor: "Üyeliklerden kar edebilecek çok sayıda içerik üreticimiz var, biz de bununla ilgileniyoruz."

Whatsapp Özel Hayatın Gizliliğine Tecavüzle Suçlanıyor

YORUMLAR