YouTube Canlı Televizyon Yayını İşine Girebilir

YouTube Canlı Televizyon Yayını İşine Girebilir

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan video paylaşma platformu olan YouTube'un gelecek projeleri ile ilgili olduğu iddia edilen bilgiler internete sızdırıldı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz dönemde YouTube kendi platformunu farklı kitlelere ulaştırabilmek ve belli kitlelerin beklentilerine daha iyi karşılık verebilmek için YouTube for Kids ve YouTube Gaming gibi projeler ortaya çıkarmıştı. Ayrıca YouTube Red kullanıcılara reklamsız bir YouTube deneyimi sunabilmek için hizmete açılmıştı. Fakat bütün bu projeler YouTube'un mevcut yapısı içinde evriliyordu. Yani bu servisler internet kullanıcılarını hedefliyordu.

YouTube'un üzerinde çalıştığı iddia edilen ve Unplugged olarak adlandırılan yeni projesi ise sadece internet kullanıcılarını değil, bütün kullanıcıları kapsayacak bir servis. YouTube Unplugged temel olarak bir canlı televizyon yayını servisi olacak. Yani kullanıcılar YouTube üzerinden diledikleri televizyon kanalını canlı olarak izleyebilecekler.

YouTube'un Unplugged servisini 2017 yılında yurt dışında hizmete açmayı planladığı sızdırılan bilgiler arasında. Eğer bu servis kullanılmaya başlanırsa kablo tv ve benzeri yayınlar ciddi bir rakip sahibi olacaklar. İnternet bağlantımızı kullanarak yurt dışı ve ulusal kanalları yüksek kaliteyle izleyebilmemiz mümkün olabilir.

Apple ve Hulu gibi firmaların da canlı televizyon yayını işine girmeyi düşünüyor olmaları ve canlı yayının 2012'den beri YouTube'un ajandasında olması bu iddiaları kuvvetlendiriyor.

Youtube Autoplay Özelliği Android'e Geldi

YORUMLAR