YouTube, FameBit'i Satın Aldı

YouTube, FameBit'i Satın Aldı

İnternetin lider video izleme ve yayınlama platformu YouTube, genişlemeye devam ediyor. Google tarafından yapılan bir açıklamaya göre YouTube FameBit isimli kuruluşu bünyesine kattı.

FameBit yine YouTube üzerinden çalışmalar yürüten bir aracı kuruluş. Amacı ise YouTube'da içerik üretenler ile onlara reklam vermek isteyen firmaları bir araya getirmek, daha doğrusu birbirlerini bulmalarını sağlamak. FameBit sayesinde reklam almak isteyen Youtuberlar ve reklam vermek isteyen şirketler tek bir noktada buluşacak ve çok kolay şekilde iletişime geçerek, bir anda reklamların yayınlanması sağlanabilecek.

Google, bu satın almayla birlikte içerik üreticilerine reklam verenlerin, paralarını harcamalarını daha kolay hale getirmek istiyor. Buna paralel olarak artan reklam gelirleri sebebiyle içerik üreticilerinin daha fazla kazanmasını amaçlıyor. Ayrıca halihazırda yaşanan reklam karışıklığının da bu satın almayla birlikte son bulması bekleniyor. Daha önce kendi çabalarıyla reklam alan içerik üreticileri, Youtube'un kararsız reklam politikaları sebebiyle içeriklerinden yeteri kadar gelir elde edemeyebiliyorlardı. Şirketlerin ve içerik üreticilerinin FameBit sayesinde bir araya gelmesiyle birlikte reklam gelirlerinin artması ve daha kaliteli bir ortamın kurulması bekleniyor.

Türkiye YouTube Kullanıcı Profili Araştırması 2016 Verileri

YouTube, Türkiye ve Dünyadaki En Popüler Oyunları Listeledi

YORUMLAR