YouTube Gaming Akıllı Telefonlarda Oynanan Oyunları da Canlı Yayınlayacak

YouTube Gaming Akıllı Telefonlarda Oynanan Oyunları da Canlı Yayınlayacak

Akıllı telefon bataryalarınızı öpüp onlara veda edebilirsiniz, YouTube Gaming mobil oyunların telefonlardan canlı olarak yayınlanması sağlayacak bir servis geliştiriyor.

YouTube aynı Gaming hizmetinde olduğu gibi Android platformunu da açıyor. YouTube Gaming Twitch’e rakip olarak gösteriliyordu. Tıpkı bu serviste olduğu gibi mobil platformlarda oyun oynayan oyuncular da birbirleriyle sohbet edip, canlı yayın yapabilme imkanına sahip olacaklar. Aynı zamanda favori mobil oyunları takip ederek onları değerlendirme fırsatı bulacaklar.

YouTube Mobile Gaming ilk olarak Japonya’da hizmet verecek. Küresel olarak ne zaman mobil oyunculara açılacağı henüz açıklanmadı. Ancak çok uzun bir zaman alacağını sanmıyoruz. Bu uygulama mobil oyun uygulamaları geliştiren irili ufaklı yapımcılar için de büyük bir fırsat. Beğenilen oyunların bu kanaldan izlenebiliyor ve yorum alabiliyor olması uygulama geliştiricileri için büyük bir avantaj olacak.

Küçük ekranlarda oyun oynayıp bunu YouTube’da yayınlıyor olabilmek eğlenceli olabilir. Ancak telefon bataryalarının buna nasıl dayanacağını gerçekten bilemiyoruz.

Google YouTube Gaming’i Devreye Sokuyor

YouTube Gaming, Twitch'in Tahtını Sallayacak Yepyeni Bir Oyun Platformu

YORUMLAR