YouTube Gaming, Twitch'in Tahtını Sallayacak Yepyeni Bir Oyun Platformu

YouTube Gaming, Twitch'in Tahtını Sallayacak Yepyeni Bir Oyun Platformu

Hepimizin en sık ziyaret ettiği video paylaşım platformlarından olan YouTube, yeni projesiyle birlikte oyunseverlere farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Oyun dünyasını yakından takip edenler ve bu alanda bizzat aktif rol oynayanlar için tasarlanan YouTube Gaming, Twitch'in popülerliğini tehlikeye sokacak niteliklere sahip bir platform.

YouTube'un genel yapısı gereği bu platform üzerinden her türden video paylaşılabiliyor. Elbette oyun videoları, paylaşılan videolar arasında en fazla izlenme oranlarına sahipler. Hatta hatırlarsanız YouTube, yakın zamanda düzenlenen E3 2015 etkinliği için Gaming kanalını kurmuştu. Büyük ilgi gören bu kanal aslında YouTube'un oyunculara ne kadar önem verdiğini ve yakın gelecekte bu konuda yepyeni projeler üreteceğinin sinyallerini vermişti.

Görünüşe göre projelerini daha fazla geciktirmek istemeyen popüler video paylaşım platformu, YouTube Gaming ismi adı altında oyuncuların bir araya gelebilecekleri ve hatta kendi yayınlarını yapabilecekleri bir sosyal etkileşim alanı kurdu.

YouTube Gaming sayesinde oyuncular birbirleriyle sohbet edebiliyorlar, oyunlar hakkında tartışmalar yapabiliyorlar, videoları izleyip yorumlar bırakabiliyorlar. Tıpkı YouTube gibi çalışan bu platform sadece oyuncular için tasarlanmış ve Twitch'in popülerliğini zora sokacak gibi görünüyor.

YouTube Gaming şu an için APK dosyası olarak sunuluyor. Eğer hemen denemek istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantımızı kullanarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Mozilla Çok Önemli Bir Açık Saptadı, Firefox'u Hemen Güncelleyin

YORUMLAR