YouTube HDR Videolara Destek Verecek

YouTube HDR Videolara Destek Verecek

Popüler video platformu YouTube; 360°, 4K, 8K derken şimdi de HDR videolara destek verecek. Yaptığı açıklama ile HDR desteğini kamoyuna duyuran YouTube, bundan sonra daha kaliteli videolar sunacak.

Video paylaşım plaftormu olarak görev yapan YouTube, son dönemlerde yaptığı eklemeler ile çözünürlüğü yüksek akıllı televizyonlarda kaliteli videolar oynatılması için önemli adımlar atmıştı. Yüksek çözünürlüklü videolara destek vermeye başlayan video servisi, geçtiğimiz gün yaptığı duyuru ile artık HDR videolara da destek vereceğini açıkladı. Böylece üst düzey televizyonlarda daha kaliteli videolar görüntülenebilecek ve video servisi üzerinde daha canlı videolar izlenebilecek.

Daha canlı videolara destek verecek olan YouTube, HDR desteğiyle birlikte özellikle çözünürlüğü yüksek üst düzey televizyonlara ve bilgisayarlara uyumlu videoların kapısını açmış oldu. Söz konusu destek şu an sınırlı sayıda cihaz için sunuluyor. İş ortaklarıyla ve popüler içerik üreticilele görüşme halinde olduğunu da açıklayan YouTube, HDR desteğini yaygınlaştırmaya niyetli gibi görünüyor. Öte yandan PlayStation 4 Pro ya da Chromecast Ultra'nız varsa HDR desteğini şu andan itibaren kullanabilirsiniz. 

HDR Nedir?

Son dönemde neredeyse tüm kameralarda yer alan HDR özelliği, standart görüntülere göre daha fazla detayı ele alıyor. High Dynamic Range yani HDR adıyla bilinen bu teknoloji resimlere ve videolara yüksek kontrast, netlik, canlılık ve renk doygunluğu sağlıyor. HDR desteği son kullanıcıya nadiren sunuluyor olsa da bu teknolojinin yoğunluğu her geçen gün artıyor.

YouTube, FameBit'i Satın Aldı

YouTube, Türkiye ve Dünyadaki En Popüler Oyunları Listeledi

YORUMLAR