YouTube Kanal Gruplama Özelliği Kalkıyor

YouTube Kanal Gruplama Özelliği Kalkıyor

Popüler video platformu YouTube üzerinde abone olduğunuz kanalları farklı kategori ve gruplara ayırmamızı sağlayan "koleksiyon özelliği" kaldırılıyor. Google tarafından resmi olarak açıklanan haberi YouTube'un abonelik menüsünde de bildirim olarak görebiliyorsunuz.

Hemen hemen her kullanıcının sürekli olarak yeni YouTube kanalları keşfederek gittikçe takip edilen kanal sayısını arttırdığı YouTube üzerinde bir süredir bu kanalları kategorilendirmemizi sağlayan koleksiyon özelliğinin yerine daha yararlı ve farklı bir özellik üzerinde çalıştığını belirten Google, böylece kullanıcıların daha iyi bir YouTube kullanım deneyimi elde etmesini sağlıyor.

Aslında oldukça yararlı özellik pek öne çıkarılamadığı için, müzik oynatıcılardaki şarkı listesi oluşturma özelliği gibi aktif olarak kullanılmaya başlanmadı. Bu nedenle Google, bu özelliği kaldırarak yerine farklı ve daha yararlı bir özellik getirmeyi planlıyor. Yakın zamanda gelecek üyelik sistemi ile birlikte pek çok yenilik gerçekleşeceğini düşündüğüm YouTube'un yeni özelliği hakkında henüz bir bilgi açıklanmadı. Fakat kısa süre içerisinde kokusu çıkacaktır.

Eğer çok fazla sayıda kanal takip ediyorsanız ve kanallarınızın hepsini koleksiyonlar menüsünden sınıflandırarak kendi kullanımınıza göre kategorilere ayırdıysanız, malesef bu özelliği 20 Mayıs'tan sonra kullanamayacaksınız. En kısa sürede Google'ın çıkarmayı düşündüğü özellik sayesinde muhtemelen yine benzer şekilde sınıflandırabileceğiniz kanalları bir süre karışık olarak takip etmek zorunda kalabilirsiniz. Fakat kanalların yeni videoları zaten öne çıkarıldığı için izlemek istediğiniz videoları kaçıracağınızı düşünmüyorum.

Google Play'de Uygulamalara Önceden Kayıt İmkanı Geliyor

YORUMLAR