YouTube Mesajlaşma Özelliğini Duyurdu, Bundan Sonra YouTube'da Sohbet Edilebilecek

YouTube Mesajlaşma Özelliğini Duyurdu, Bundan Sonra YouTube'da Sohbet Edilebilecek

Popüler video paylaşım sitesi YouTube, kullanıcıları kendine bağlayacak yeni özelliğini duyurdu. Doğal Paylaşım adının verildiği yeni özellik ile artık YouTube mobil uygulaması üzerinden sohbet edilebilecek.

Her gün, her saniye binlerce videonun yüklendiği ve yüzbinlerce insanın ziyaret ettiği popüler video platformu YouTube, sınırlarını aşarak kullanıcıların daha fazla ilgisini çekecek. Alışık olmadığımız bir hizmet ile karşımıza çıkan YouTube'da, "Doğal Paylaşım" adının verildiği özellik ile fotoğraf ve bağlantı paylaşımı yapılabilecek ve aynı zamanda kulanıcılar birbirleriyle doyasıya sohbet edebilecekler. Şu an sadece mobil uygulamada geçerli olan özellik dün itibariyle belirli kullanıcılar için devreye sokuldu.

Yeni özelliğe göre kullanıcılar beğendikleri videoları basit bir hamle ile arkadaşlarına gönderebilecek ve fikir alışverişinde bulunabilecekler. YouTube'un yeni mesajlaşma özelliği uygulama içerisindeki yeni sekmede açılıyor. YouTube'un neden bir mesajlaşma özelliğine ihtiyaç duyduğu bir yana, bu özelliğin YouTube'a ekstra neler katacağı da şimdiden merak konusu oldu. Şirketin inancı ise mesajlaşma özelliği sayesinde kullanıcıların site içerisindeki etkinliklerinin artacağı yönünde. Zaten şu anda hali hazırda mesajlaşma özelliğine sahip olan Facebook, Snapchat ve Instagram gibi uygulamaların bu olaydan ne kadar etkilenecekleri de merakla bekleniyor. 

Youtube'u daha popüler hale getirmek için çalışmalar yapan Google, yaptığı eklentilerle kullanıcıları kendine bağlamaya kararlı gibi görünüyor. En son materyal tasarımı test ettiğini duyduğumuz YouTube'un bir sonraki özelliğinin ne olacağını merak etmiyor değiliz.

Youtube'un Tasarımı Değişiyor. Yeni Tasarımı Herkesten Önce Denemek İster misiniz?

YouTube Canlı Televizyon Yayını İşine Girebilir

Youtube Autoplay Özelliği Android'e Geldi

YORUMLAR