YouTube'dan Mobil Telefonlar İçin Yenilik Hamlesi

YouTube'dan Mobil Telefonlar İçin Yenilik Hamlesi

YouTube artık mobil telefonlarda da 60fps videolar yayınlayacak. YouTube geçtiğimiz ay masa üstü için uyguladığı bu yeniliği şimdi de mobil cihazlara taşımış olacak.

YouTube kullanıcılarının masa üzerinde faydalandıkları 60fps video izleyebilme keyfi şimdi de mobil cihazlara geliyor. Şu anda masaüstü PC’lerde, Apple TV’de ve PlayStation 4’te hizmet veren 60fps video servisi çok yakında Android ve iOS cihazlar içinde geçerli olacak.

60fps video kalitesi, kullanıcılara daha kaliteli bir video izleme tecrübesi sunuyor. Şu anda mobil telefonlarda 24fps olarak izlenen videoların daha akıcı ve keskin görüntülere sahip olması kullanıcılara keyifli videolar izleme şansı da sunacak.

60fps görüntü kalitesi standardı şu an pek çok oyunda da mevcut. Bu ölçek görüntü kalitesini artırdığı gibi oyunlara canlılık ve derin bir atmosfer katıyor. YouTube bu standardı PC ve konsollara taşımıştı, artık sıranın tüm mobil cihazlara geldiğine inanıyor.

Bu sayede YouTube video kalite standardı yükselecek. Artık 720p ve 1080p’den daha düşük çözünürlükte videolar sitede “antika” olarak kalacaklar. 

Youtube'a 60 FPS Canlı Yayın Özelliği Geliyor

YouTube 4K Görüntü Kalitesinde Video Örnekleri Yayınladı

YORUMLAR