YouTube, Mobil Telefonlara Yeni Hız Özellikleri Ekliyor

YouTube, Mobil Telefonlara Yeni Hız Özellikleri Ekliyor

YouTube'da video oynatma hızlarını seçebilme özelliği mobil kullanıcılar için oldukça önemli. Seçtiğiniz YouTube videolarını yavaşlatarak detayları izleyebilmek ya da daha hızlı seyrederek uzunca bir videoyu hemen tamamlayabilmek oldukça avantajlı olabilir.

Bahsettiğimiz bu özellik, sonunda iOS ve Android platformlarına da geldi. Artık mobil cihazlarınızda da videolarınızın hızını yavaşlatıp, hızlandırabileceksiniz.

YouTube'dan yapılan resmi bir duyuru, bir süredir belli cihazlarda denenen söz konusu özelliğin, tüm mobil cihazlara da geldiğini müjdeledi. Deneme süresinin biraz uzun tutulmasının sebebinin, güncellemenin bazı "mühendislik engellerinin üstesinden gelebilmek" adına gecikmesi olduğunu söyleyen YouTube Yazılım Mühendisi Pallavi Powale, deneme esnasında oynatımın ses kalitesinin etkilenmemesi üzerinde yapılan çalışmalarının biraz zaman aldığını da belirtti.

Powale, video seyrederken hızlandırılan görüntülerin doğal olarak ses kalitesini de etkilediğini işaret ederek, kullanıcıların video boyunca anlamsız konuşmalar dinlemelerinin çok da mantıklı olmayacağını belirtti.

YouTube'da yapılan bu yeniliği, birçok kullanıcı an itibarıyla deneyebiliyor. Ancak özellik, Android ve iOS cihazlar için resmi olarak güncellenmeye başlandı.

Popüler Youtube Mp3 Dönüştürme Sitesi Kapatıldı

Youtube'un Fenomen Şarkısını Hesap Makineleriyle Çaldılar

YORUMLAR