YouTube Mobil Uygulamasına Sayaç Özelliği Geliyor!

YouTube Mobil Uygulamasına Sayaç Özelliği Geliyor!

YouTube, mobil uygulaması için yeni bir özelliği daha test etmeye başladı. Test edilen özellik, anlık olarak sizinle birlikte kaç kişinin daha aynı videoyu izlemekte olduğunu göstermeyi hedefliyor. Bu özellik, bir nevi online sayaç olarak çalışacak.

Video başlığı ile beğen - beğenme tuşlarının üstünde konumlandırılan bu sayaç, dikkat dağıtmaması amacıyla küçük ve açık renkte hazırlanarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş. Ancak, yine de videoyu tam ekran izlemiyorsanız dikkatinizi dağıtıyor. Çünkü hemen videonun altında yer alan rakamlar anlık olarak değiştiği için gözünüz ister istemez sayaca takılıyor.

Bazı yabancı kaynaklar tarafından belirtilen bilgilere göre, sayacın aktif olup olmayacağı video izleyicisine sorulacak. Yani videoyu sizinle birlikte kaç kişinin izlediğini merak etmiyorsanız sayacı kapatabileceksiniz.

İlk olarak Android'e gelecek olan bu özellik, henüz test aşamasında. Özellikle yeni çıkmış şarkılarda veya 'Trend'de olan videolarda aktif olarak görev alacak online sayacın ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise açıklanmadı. Şu anda tek bir sunucu tarafından test edilen bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceği de tartışma konusu oldu.

YouTube Çocukları Zararlı İçeriklerden Koruyamıyor!

YouTube, Nefret Dolu ve Saldırgan Videolarda Reklam Göstermeyecek

YORUMLAR