YouTube Mobilde Video Geçişleri Kolaylaştırıldı

youtube mobil video geçiş

Mobil YouTube kullanıcılarının önerilen videolar arasında geçiş yapmakta zorlandığını gören şirket, yaptığı değişiklikle beraber video geçişlerini hızlandırdı. Bugün itibarıyla mobil YouTube uygulaması için yayınlanan güncellemeyle YouTube video geçişleri Instagram’a benzer hale getirildi.

Dünyanın en çok ziyaret edilen video izleme platformu YouTube, son zamanlarda toplam izleme zamanlarının yüzde 70’lik kısmını Android ve iOS üzerinden almaya başlamıştı. Bu sebeple mobil tarafta video izleme ve video geçişlerini hızlandırma kararı alan YouTube, merak edilen güncellemesini bugün itibarıyla yayınladı.

Yeni güncelleme sonrasında video izlediğiniz sırada ekranı sağa çekmeniz durumunda yeni videoya geçebileceğiniz, ekranı sola kaydırarak, eski videoya geri dönebileceğiniz dile getirildi. Snapchat ya da Instagram hikayelerden alışık olduğumuz özellik sayesinde izlenme sürelerini yükseltmeyi amaçlayan YouTube, güncellemenin şu an için Android platformuna çıktığını, iOS için önümüzdeki hafta içinde yayınlanacağını belirtti.

Yeni özellikleri denemek ve video geçişlerini görmek için hemen aşağıda yer alan YouTube indir butonuna basabilir ve uygulamanın en son sürümüne ulaşabilirsiniz.