YouTube Mobilde Çevrimdışı Video İzlemeye İzin Verecek

YouTube Mobilde Çevrimdışı Video İzlemeye İzin Verecek

YouTube'un sahip olduğu mobil uygulamalar, geçtiğimiz seneden bu yana oldukça büyük gelişim gösterdiler ve artık neredeyse eksiksiz birer uygulama haline geldiler. Bu yenilikler arasında başka videolar ararken veya yorum yazarken mevcut videoyu izlemeye devam edebilme gibi herkesin işlevsel olarak kullanacağı yenilikler de mevcut.

Karşımıza çıkan son yenilik ise resmi YouTube blogunda da açıklanmış durumda ve çevrimdışıyken bile YouTube videolarının izlenemesine olanak verecek. Şimdilik Kasım ayına kadar gelmesi beklenmiyor ancak ilk olarak Android cihazlarda, daha sonra da iOS cihazlarda aktif olacağı düşünülüyor.

Ancak bu özellik tam anlamıyla bir çevrimdışı video izleme deneyimi sunmak yerine, bağlantının kesilme olasılığına karşılık bir önbellek uygulaması olarak karşımıza çıkacak. Zira Google'ın hiç bir şekilde YouTube videolarının indirilmesine izin vermeyen bir politikası olduğu biliniyor ve bu yüzden kendi resmi uygulamasında da kullanıcı deneyimini arttıracak uygulamalar haricinde çevrimdışı video izleme yeteneklerine müsaade etmiyor.

Nokia Lumia 1520 geliyor mu?

YORUMLAR