YouTube MP3 İndirme Sitesine Google'dan Darbe!

YouTube MP3 İndirme Sitesine Google'dan Darbe!

Hatırlayacağınız üzere sizlerle geçtiğimiz aylarda popüler YouTube MP3 indirme sitesi youtube-mp3.org ile ilgili bir haber paylaşmıştık. Eylül ayı içinde bu online YouTube şarkı indirme servisi için aralarında Sony Music, UMG ve Warner Bros. gibi kayıt firmalarının yer aldığı isimler ortak bir bildiri hazırlayarak siteye iletmişlerdi. Bu bildiride telif hakları ihlali iddiasıyla başlatılacak hukuki sürecin detayları paylaşılmıştı. Sitenin tek başına internet üzerindeki bütün YouTube müzik indirme işlemlerinin yüzde 40'lık bölümünü gerçekleştirdiği belirtiliyordu. Bu sebepten ötürü siteye 150 bin dolarlık ceza talebinde bulunulacağı, sitenin elde ettiği bütün karı devretmesi gerektiği uyarısı yapılıyordu.

Bu uyarı bildirisinin ardından Google da olaya kendi imkanlarını kullanarak dahil oldu. Google artık youtube-mp3.org sitesine arama sonuçlarında yer vermiyor. Hatta direkt olarak Google arama çubuğu üzerinde youtube-mp3.org yazsanız bile site arama sonuçlarında çıkmıyor. YouTube'un Google tarafından işletildiği düşünülürse Google'ın böyle bir tavır sergilemesi oldukça doğal bir durum.

youtube-mp3.org temel olarak YouTube videolarında yer alan sesleri görüntülerden ayırıyor ve kullanıcılara bu sesleri MP3 formatıyla bilgisayarlarına kaydetme imkanı veriyor. Bu servisinin bu kadar yaygın olarak kullanılmasının sebebi ise bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenizi gerektirmeden MP3 indirmenize imkan tanıması.

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir?

İnternetten Programsız Video İndirme

YORUMLAR