YouTube Music Key Servisine İlişkin Yeni Detaylar Paylaşıldı

YouTube Music Key Servisine İlişkin Yeni Detaylar Paylaşıldı

Google’ın Youtube tabanlı bir müzik yayın servisi sunacağına dair haberler bir süredir gündemdeydi fakat konu hakkında resmi kaynaklardan tatmin edici bir açıklama ne yazık ki bulunmuyordu. Fakat son olarak yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda bu servis hakkında merak edilen bazı noktalar açıklığa kavuşmuş oldu.

Öncelikle YouTube Music Key adı verilen bu servis tamamen reklamsız olarak sunulacak ve sadece ses desteği sunacak. Yani şarkılara video klipleri olmadan, sadece işitsel olarak erişebileceksiniz. Üyelik sistemiyle çalışan bu serviste bir de çevrimdışı çalışma modu bulunuyor.

YouTube‘un en büyük artılarından bir tanesi de herhangi bir parçanın onlarca farklı remix ve cover versiyonuna sahip olması. YouTube Music Key’de çevrimdışı YouTube modu da sunulacak. Spotify ve Deezer gibi diğer müzik dinleme servisleri bu konuda biraz daha kısıtlı bir veritabanına sahipler. Dolayısıyla YouTube Music Key’in en büyük avantajı büyük ihtimalle bu olacaktır. Sorunsuz çalışan öneri sistemi beğenilerinize uygun önerilerde bulunarak yeni parçalar keşfetmenize yardım ediyor.

Sunulan bu özelliklerin karşılığında ödenmesi gereken bedel ise aylık 9.99 dolar olarak belirlenmiş. Rakip servislerle kıyasladığımızda bu fiyat biraz fazla. Fakat sunulan özellikler de bir o kadar doyurucu. Yani ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir pişmanlık duyacağınızı düşünmüyorum.

YORUMLAR