Youtube Offline Video İzlemeyi Devreye Alıyor

Youtube Offline Video İzlemeyi Devreye Alıyor

Youtube’un hangi özelliğe sahip olmasını isterdiniz diye insanlara sorulsa, internet bağlantısız video izleme modu karşımıza çıkacak en popüler yanıt olurdu. Dünya’nın en büyük video platformu Youtube da bunu düşünmüş olacak ki yakın bir zamanda offline (çevrimdışı) video izleme özelliğini devreye almaya karar verdi. 

İlk olarak Hindistan’da yürürlüğe alınacak özellikle ilgili konuşan popüler video platformunun üst düzey yöneticisi Ceasar Sengupta, birkaç hafta içinde YouTube videolarının offline olarak da izlenebileceğini, tek tıklamayla videoların hem telefona, hem de tablet veya bilgisayara indirilebileceğini kaydetti.

Google'ın en ucuz telefonu Android One'ın Hindistan’da satışa sunulmasının Youtube’un ilk olarak bu ülkeyi seçmesinde etkili olduğu söyleniyor.

Video reklamlarının gelir kaynaklarında önemli bir yeri tuttuğu şirketin videoların içlerine serpiştirdiği reklamların offline mod'da nasıl görüntüleneceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Kuruma yakın kaynaklar ise offline olarak izlenebilen videolara da Google'ın reklam yerleştireceğine kesin gözüyle bakıyor. İzlenme rakamlarına göre Premium içerik sahipleri ile gelir paylaşımı yapan Youtube’un offline videolar için aynı sistemi işletip işletmeyeceği konusu ise ayrı bir muamma. Offline video izleme özelliğinin Hindistan dışındaki ülkelerde ise uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz bilinmiyor.


MSN Portal Yenilererek Mobilde Yaşayacak

YORUMLAR