YouTube Rewind 2018 En Beğenilmeyen İkinci Video Oldu

youtube rewind 2018

2010 yılından bu yana, yılın en popüler videolarını ve video üreticilerini bir araya getirerek, Rewind adını verdiği bir video yayınlayan YouTube, son Rewind videosuyla büyük çuvalladı. İzleyenler tarafından hiç beğenilmeyen video, 8 milyon dislike alırken, Rewind 2018 YouTube’un en beğenilmeyen ikinci videosu oldu.

YouTube Rewind 2018, ünlü Hollywood yıldızı Will Smith ile başlıyordu. Videoda Ninja, Molly Burke, Liza Kosh ve Simone Giertz gibi tanınmış isimler de yer alıyordu. Birçok Fortnite göndermesinin olduğu, uzun bir K-pop sahnesine sahip olan YouTube Rewind 2018, kurgu itibarıyla hiç sevilmemişti. Başarısız oyunculuklar ve ne olduğu belli olmayan bir hikayeyle izleyenlerin tepkisini çeken video, bugüne kadar 8 milyondan fazla dislike aldı. YouTube Rewind 2018, aldığı dislike’lar ile YouTube tarihinin en beğenilmeyen ikinci videosu konumuna yükseldi.

YouTube tarihinin en beğenilmeyen videosu ise Justin Bieber - Baby klibiydi. 2010 yılında yayınlanan ve bugüne kadar 2 milyardan fazla izlenen klip, buna rağmen 9.7 milyon dislike almıştı.

YouTube Rewind 2018 videosunun beğenilmemesindeki ikinci etken ise platformun en popüler isimlerinden Shane Dawson, Logan Paul ve PewDiePie gibi isimlerin yer almaması, yüz milyonlarca kişinin izlediği KSI vs Logan Paul maçından hiç bahsedilmemesi olarak gösterildi.