Youtube, Son Dakika Gelişmeleri İçin Özel Bir Bölüm Oluşturdu

Youtube, Son Dakika Gelişmeleri İçin Özel Bir Bölüm Oluşturdu

YouTube, dünyada gelişen olayları tek bir noktadan takip etmek için en doğru adreslerden bir tanesi.  Google bu durumu bilerek, kullanıcıların son dakika gelişmelerinden haberdar olabileceği özel bir bölüm oluşturdu. Son dakika haberlerini anlık olarak görebileceğimiz bu bölüm, web sitesinin ana sayfasında ve mobil platformlarda kullanıma sunulmaya başlandı.

Kullanıcılar için bir videodan diğerine gitmek zahmetsiz bir işlem, ancak Google yeni ‘son dakika haberleri’ bölümünde, gelişen olayların tek bir kanal üzerinden takip edilmesini sağlayacak. Yani kullanıcılar, herhangi bir son dakika gelişmesini her seferinde aramak zorunda kalmayıp, bu kanal üzerinden takip edebilecekler.

Yeni bölüm, web sitesinde önerilen bir kanal gibi gösteriliyor. YouTube, halihazırda birçok haber kanalının 24 saat canlı yayın yaptığı bir platform. Dolayısıyla YouTube’un, dünyanın çeşitli yerlerindeki haber kaynaklarını tek bir kanal üzerinde toplaması iyi bir düşünce gibi gözüküyor.

Son dakika haberleri bölümünün içeriğinin ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi muhtemel görünüyor. Ancak hafta içinde Barcelona’da gerçekleştirilen terör saldırısı gibi büyük ve küresel olaylarda herkesin benzer içeriklerle karşılaşabileceği belirtiliyor.

Google’ın bu bölümü oluşturmasındaki en önemli amacı, bilgi kirliliğinin ve yalan haberlerin önüne geçmek istemesi. YouTube, milyonlarca videoyu barındıran herkese açık bir sosyal medya platformu. Dolayısıyla bir olay hakkında kaynağı doğrulanmamış videolar saniyeler içinde dolaşıma sokulabiliyor, ancak Google’ın yeni adımı bu sorunun önüne geçebilir.

Bununla birlikte Google’ın bu bölüme yerleştirilecek içerikleri nasıl belirleyeceği henüz bilinmiyor. Bölümün her zaman ana ekranda görünüp görünmeyeceği de şu an için belirsizliğini koruyor. 

YouTube Mobil Uygulamasına Sayaç Özelliği Geliyor!

YouTube Çocukları Zararlı İçeriklerden Koruyamıyor!

YouTube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

YORUMLAR