Youtube'tan Gelen Para Erol Evgin'i Şaşırttı

YouTube Geliri Erol Evgin

Önceki gün Popüler Müzik Sanatı Vakfı (POPSAV) yönetim kurulu bir araya geldi. Toplantıda Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nde (MÜYORBİR) yaşanan aksaklıklar, bunların sebepleri, nasıl düzeltileceği ve telif hakları gibi konular ele alındı.

Baltalimanı’ndaki bir mekanda buluşan üyeler, telif haklarının hakkaniyetle dağıtılması yönünde MÜYORBİR’in yapması gerekenleri masaya yatırdı.

Basına açık gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan ve telif hakları konusuna değinen Erol Evgin, "Altın Düetler" albümü için MÜYORBİR’in verdiği telifin şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Evgin, dijital ortamlardan elde edilen gelirlerle MÜYORBİR tarafından toplanan telif gelirlerinin arasında uçurum olduğuna dikkat çekti.

Rakam Söylemeyeceğim Ama...

"Altın Düetler" albümünde Sıla ile birlikte "Ateşle Oynama" şarkısını seslendiren Erol Evgin, albümün YouTube gelirinin kendisini şaşırttığını belirterek, "Altın Düetler albümümde Sıla ile güzel bir çalışmaya imza attık. Bu albümün sadece YouTube geliri benim bugüne kadar meslek yaşamımda elde ettiğim en büyük gelirdi. Rakamı telaffuz etmeyeceğim. Fakat böyle çok sevilen albümden bana MÜYORBİR’den gelen gelir biri 10 bin TL, biri de 12 bin TL olmak üzere toplamda 22 bin TL oldu. Bu çok enteresandır." diye konuştu.