YouTube Tasarımını Yeniledi!

YouTube Tasarımını Yeniledi!

Bugün YouTube’u ziyaret edenler “acaba yanlış bir siteye mi girdim” diye düşünmüş olabilirler. Zira YouTube, arayüzünü yani tasarımını neredeyse baştan aşağı değiştirerek daha sade ve içeriklerin daha çok öne çıktığı yeni bir yüze sahip oldu.

YouTube’un resmi blogundan da paylaşılan yeniliğe göre hedef kullanıcıların abonelik ve kanalları takip etmelerini kolaylaştırmak, bu deneyimi iyileştirmek. Kullanıcıların aboneliği ve kanalları takip etmeyi sevdiğini düşünen ve değerlendirmeleri bu yönde olan YouTube yöneticileri, yeni tasarımı da bunu kolaylaştırmak üzerine kurmuşlar.

YouTube üzerinde hesaba giriş yapıldığı zaman ve sağ üst kısımda yer alan e-posta ya da profil alanına tıklandığı zaman kullanıcının ihtiyacı olabilecek neredeyse tüm kısa yollar sunulmuş oluyor. Favoriler, Daha Sonra İzle ve Beğenilenler gibi ana unsurlar hemen bu alanda kendisini gösteriyor. Hemen yan tarafta da diğer bir menü kendisini gösteriyor.

Ana sayfadaki en önemli unsurları “Abonelikler” ve “Önerilen Kanallar” oluşturuyor. Orta alandaki akış ise Google+ arkadaşlarının ve kanal yayınlarının öne çıkardığı videolardan meydana geliyor.

Video sayfalarında da sadelik hakim. İçeriğin daha çok öne çıktığı ve temiz bir arayüzün dikkat çekici bu bölüm özellikle de YouTube kullanıcıların en çok beğenisini kazanak bölüm olabilir.

YORUMLAR