YouTube, TV Programları ve Hollywood Filmleri İçin Düğmeye Bastı

YouTube, TV Programları ve Hollywood Filmleri İçin Düğmeye Bastı

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu Youtube, 2016 yılına bomba projelerle girmeye hazırlanıyor. Wall Street Journal'ın haberine göre online video devi, içerik lisanslarını almak için Hollywood stüdyoları ve prodüksiyon şirketleriyle görüşmelere başladı.

Bu yıl içerisinde hayata geçirilen ve aylık 10 dolar gibi bir ücret ödeyerek kullanabildiğimiz YouTube'un Red hizmetini daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Online video pazarında rekabetin giderek artması, çiçeği burnunda reklamsız abonelik hizmetinin kendine nasıl bir gelecek çizeceği konusunda meraka neden olmuştu. Önümüzdeki dönemde Youtube'dan efektif bir hamle bekleniyordu, fakat gelen bu haber sektörde heyecan yarattı.

Wall Street Journal'a göre, YouTube yöneticileri son aylarda Hollywood stüdyoları ve diğer prodüksiyon şirketleriyle görüşüyordu. İçerik lisanslarını almak için aradaki pürüzleri halletmeye çalışan yöneticiler 2016 yılında en az 10 yapımı YouTube Red bünyesine katmayı planlıyor. Şimdilik yorum yapmaktan kaçınsalar da iddialar oldukça güçlü görünüyor. 

Peki ne oldu da YouTube bu pazara girmek istedi?

Dijital TV araştırma şirketinin verileri bize önemli ipuçları veriyor. Netflix, Amazon ve Hulu gibi bu pazarda lider konumda olan şirketlerin 2020 yılına kadar global gelirlerinin 42 Milyar Dolar olması bekleniyor. Bu şirketler geçtiğimiz yılda beklentilerin iki kat üzerinde gelir elde ederek 19 Milyar Doları görmüşlerdi. Sizce YouTube altın yumurtlayan pazarı görünce durur mu? Rekabet edecek tabii ki.

Google YouTube'a Android Cihazlar Üzerinde Sanal Gerçeklik Özelliğini de Ekledi

YORUMLAR