YouTube Twitch'i Satın Alıyor

YouTube Twitch'i Satın Alıyor

En popüler video paylaşım platformu olan YouTube, rapor edilen bilgilere göre Twitch'i satın almanın eşiğinde. Bilindiği üzere Twitch oyunseverler için vazgeçilmez video paylaşım platformlarından birisi. Her gün binlerce kullanıcı Twitch üzerinde oyun videoları paylaşıyor ve diğer oyunseverler ile etkileşime girebiliyor. Aslında Twitch'i betimlerken "YouTube'un oyun odaklı versiyonu" demek hiç de yanlış olmaz.

Bu perspektif üzerinden gidersek, YouTube'un hizmet politikasını göz önüne aldığımızda bu işlemin son derece mantıklı olduğunu ve uzun dönemde getirisinin büyük olacağını kestirmek zor değil. Elbette bu getiriyi sağlayabilmek için yüksek oranda yatırım sağlamak gerekmekte. Söz konusu satın alımın değeri 1 milyar dolar olarak belirtiliyor.

YouTube kullanıcılarının bir kısmı çektikleri oyun videolarını bu platformda paylaşıyor. Twitch'in satın alınması halinde YouTube yönetimi oyun videolarının tümünü bu kanala odaklayabilir ve ziyaretçilere daha "özel" bir hizmet sunabilir.

Konu henüz çok taze olduğu için fazla bilgi bulmak mümkün değil fakat bu satın alma işlemi ile YouTube'un genel trafiğinde dramatik bir artış sağlayacağını iddia etmek yanlış olmaz.

League of Legends Soma'ya Destek Verecek

YORUMLAR