YouTube Ücretli Kanal Sistemini Devreye Sokmak Üzere

YouTube Ücretli Kanal Sistemini Devreye Sokmak Üzere

Bir süredir YouTube'un kanalların ücretli olmasına izin verme yönünde çalışmalar gerçekleştirdiği biliniyor. Özellikle çok yoğun olarak kullanılan ve tamamen özel bilgilerin yer aldığı kanallara izin verileceği ise gelen bilgiler arasında. Yani bir konuda uzmanlaşmış ve o konuda öğretici içerikler barındıran kanalların ücretli sisteme geçme iznini alması çok daha kolay olacak.

Şimdilik bu kriterlere tamamen sahip olan yaklaşık 50 kanalın olduğu tahmin ediliyor. The Financial Times'a göre 1.99 dolar gibi aylık oldukça ufak bedellerle de gerçekleşebilecek olan bu durumu YouTube yetkilileri Cnet'e yaptıkları yorumlarda da reddetmemişlerdi ancak servisin ne zaman devreye gireceğine dair bir bilgi de vermemişlerdi.

Her ne kadar şimdiye de YouTube'da resmi başlangıç tarihine dair bir bilgi mevcut olmasa da AdAge'in aktardığı raporlarda, Youtube'un pek çok video içerik üreten şirketle görüştüğü ve kendi platformlarında ücretli kanallar açmaları için bu şirketlerle müzakereler sürdürdüğü belirtiliyor. Ücretli kanalların yanında daha gelişmiş şovlar, canlı yayınlar ve video kütüphaneleri gibi başka geliştirmelerin de yolda olduğu biliniyor.

Bu raporların ortaya çıkmasının ardından Android YouTube uygulamasında ortaya çıkan iki satırlık kodda ise ücretli kanal üyeliklerine dair bazı bilgilendirme mesajları yer alıyor. Çok yakında YouTube'un bu sisteme geçişini göreceğimiz neredeyse kesinleşmiş durumda.

Samsung Galaxy S4'te varolan sorunlar güncelleme ile çözülecek mi?

YORUMLAR