YouTube'un En Yaşlı İsmi Hayatını Kaybetti

Mastanamma

Yıllar önce açtığı YouTube kanalı üzerinden yerel ve sıradışı yemek videolarıyla tanıdığımız, dünyanın en yaşlı Youtuber’ı olarak bilinen Mastanamma, 107 yaşında aramızdan ayrıldı.

Yayınladığı Karpuzlu tavuk yemeğiyle adından söz ettiren, Country Foods isimli kanalın sahibi Mastanama, YouTube üzerinde 1 milyondan fazla abonesiyle adından söz ettirmeyi başarıyordu. İki yıl kadar önce torunu ve torununun bir arkadaşı tarafından çekilip yayınlanmaya başlayan videolarının ardından yaklaşık 1 milyon abone sayısına ulaşmayı başaran yaşlı kadın, ücra bir köydeki evinde ilginç yemekler yapıyor ve bunları izleyenleriyle paylaşıyordu.

Hindistan’ın Andhra Pradeş şehrinde, 107 yıl önce doğan Mastanamma’nın ölümü yine YouTube kanalı üzerinden duyuruldu. Pazartesi günü yayınlanan bir videoyla yaşlı kadının aramızdan ayrıldığı söylenirken, yaklaşık 1 milyon abonesi olan kanala yorumlar yağdı. Birçok kullanıcı ise Twitter üzerinden Mastanamma’nın hesabına başsağlığı dileklerini ilettiler.

Hatta Twitter’da bir kullanıcı, "Mastanamma efsanesi dimdik ayakta. Karpuzlu tavuğu viral hale getiren dişsiz gülümsemeli kadın" derken başka bir kullanıcı, "İnanılmaz tariflerinle sosyal medyayı sarstın. Seni özleyeceğiz. Huzur içinde yat Mastanamma" diye yazdı.