YouTube'un Genel Merkezine Silahlı Saldırı Düzenlendi

YouTube silahlı saldırı

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube silahlı saldırı ile karşı karşıya kaldı. İnternet devinin San Bruno'daki genel merkez binasına henüz kimliği belirsiz bir kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi

Yaklaşık yarım saat önce, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya kentine bağlı San Bruno'da yer alan YouTube genel merkezinde silah sesleri duyuldu. Acil çağrı servisi 911'e üst üste yapılan çağrılara hemen karşılık veren yerel güvenlik güçleri, merkez binaya intikal ettiklerini duyurdu. San Bruno Polis Departmanı, resmi Twitter adresi üzerinden silahlı saldırıyı doğrularken, bölgede yaşayan insanları YouTube'un genel merkezine yaklaşmamaları konusunda uyardı. 

Silahlı saldırganın kimliği henüz belirlenemezken, ilk gelen bilgiler, saldırıyı yapanın bir kadın olduğu yönünde oldu. Polis ekiplerinin genel merkez binası çevresinde güvenlik önlemleri aldığı görülürken, çok sayıda ambulansın bölgeye sevk edildiği, gelen son dakika haberleri arasında yer aldı. 

 

 

YouTube çalışanlarından Todd Sherman, toplantı sırasında duydukları sesleri öncelikle deprem sandıklarını; ancak sonrasında bunun silahlı saldırı olduğunu anladıklarını belirten bir tweet attı. Yaptığı ilk paylaşımdan sonra yaşananları aktarmaya devam eden Sherman, toplantı odasından çıkmalarının ardından silahlı saldırı olduğunu anladıklarını, ardından merkezden tek tek aranarak çıktıklarını söyledi. Polisin silahlı saldırganı tespit etmek için herkesi aradığını belirten YouTube çalışanı, eve dönebildiğini ve kimsenin başına bir şey gelmediğine dair bilgilerlendirme de yaptı. 

 

 

Bir başka YouTube çalışanı Vadim Lavrusik ise iş arkadşalarıyla birlikte masaların altına saklandıklarını ve odalarına barikat kurduklarını yazdı. Saldırıya dair ayrıntıların ilerleyen dakikalarda verileceği de verilen bilgiler arasına girdi. 

 

 

 

 

 

YORUMLAR